NEWS ARCHIVES REVIEWS INTERVIEWS VIDEOS GUESTBOOK CONTACT
Top Picks

Big Oso Loc
114% Gangsta The Mixtape Vol.2: 4 Life
HomeBoyRap (2006)
good good good good half


Recommended reviews

01. Return Of The Crazy Bear
02. Im A Rider
03. 1 Shot 1 Kill
04. Lesson 1
05. Respect This
06. Big Bad Ene
07. Let You Know
08. Irv
09. We Some Gangstas f. Realest
10. Aka Batman
11. Like A Boss
12. Bust Like A 12 Guage
13. Quick To Back Down
14. 187 On Central Ave.
15. Tri City Soldado


Big Oso Loc to wschodząca gwiazda rapu latynoskiego. Reprezentuje on Fremont i gang Nortenos. Zadebiutował w roku 2004 mixtape'em, który szybko zyskał swoich zwolenników. Do dnia dzisiejszego, czyli w ciągu zaledwie 2 lat, Oso Loc wydał w sumie 5 albumów: dwa mixtape'y, dwie solówki i wspólny album z Fat Steve'em. Żaden z nich nie zawiódł mnie, włącznie z najnowszym, prezentowanym mixtape'em. Mówi się, że Oso Loc nagrywając w studio piosenki po prostu wchodzi do budki z mikrofonem i nawala - bez przerwy, bez poprawek. Uświadcza to mnie, że Locomotive to doświadczony i znakomity raper. Jego głos jest wciąż tak samo głęboki i groźny, a flow ostry. W niektórych kawałkach chyba nawet bardziej niedźwiedzi niż zwykle. Niektórzy pomyślą, że mało wniesie ten album do dyskografii rapera, ale te 12 nowych piosenek (wydanych w slimcasie) to kolejny dowód na to, że każda zwrota Big Oso Loc'a jest warta dolca. Tę płytkę można dostać dość tanio u samego HomeBoyRap'a, gdyż ten sprzedaje ją gdzieś za 10 dolców. Szkoda tylko, że piosenki na tym albumie są dość krótkie (tylko 3 powyżej 3 minut), ale należy zwrócić tu uwagę na utwór #3, w którym Big Oso Loc bluzga na gang surenos i jego rapowych reprezentantów, a ten właśnie kawałek trwa ponad 11 minut! Dodać też mogę, że podobnie jak na pierwszym mixtape'ie, Oso Loc wybrał znakomite podkłady - te mniej imprezkowe, ale wciąż wpadające w ucho i pasujące do jego groźnego głosu. W zasadzie nie będę się ograniczał w ostatnim, podsumowującym zdaniu: Ten album polecam wszystkim, bez wyjątku!


Written by: BayUndaground staff
Name:
Comment:
Comments (2):
By lethaface of bayundaground.com on 17 December 2010
yeah, a cd-r (with printed name and title on it) in a slim case and with a 1-sheet cover is an official release; but the album slaps anyway, go and get it!
By Richi on 17 December 2010
does anybody know if this cd came out as normal cd release or only as a cd-r?because i see this cd on ebay germany, but it was a cd-r and i m wondering if its the official version!

Made by KhameNei & LethaFace
All rights reserved. Nothing may be used without our permission.