NEWS ARCHIVES REVIEWS INTERVIEWS VIDEOS GUESTBOOK CONTACT
Top Picks

Various Artists
Merry Thizzmas
Thizz Ent. (2006)
good good good half good


Recommended reviews

01. Time Of Year - Magnolia Chop, Johnny Cash & Mistah F.A.B.
02. I Wish You Was Here For Christmas - Magnolia Chop, Bavgate, Pooh Sauce & Tuffy
03. Christmas Ryhme - Frank Ward, Nef & 5 Wayz
04. You Already Know - Magnolia Chop, Trill Real, Johnny Cash & Fendi Boyz
05. Thizz Iz A Nation - Magnolia Chop, Little Bruce, Meez, Peanut, Kata, PSD, Shigady, Geezy, Mistah F.A.B., Dubee, Remy Red, Thugga, J-Diggs, Boss Hogg, Bavgate, Pooh Sauce, BayGeen, Mr. Kee, Jimmy Roses, Mac Mall, Lil Cavey, Pretty Black, Ray Luv, Tito B, Lil Coner, Lil Tre, Y.S., Keak Da Sneak, Eddi Projex, Bleu DaVinci, Kuzzo Fly, Bad Azz, Tuffy, Lil Uno, Young Boog, Lil CB, Sleepdank, Trecherous Tic, Quani, Rydah J. Klyde & Trill Real


"Merry Thizzmas" to jedna z najbardziej nietypowych, oryginalnych i ciekawych pozycji wydanych przez stajnię Thizz Ent. Płytka pojawiła się na półkach sklepowych w okolicach świąt Bożego Narodzenia 2006 i zawiera rapowe "kolędy" wykonywane przez sławnych reprezentantów z wytwórni i z całego obszaru Bay oraz mniej znanych raperów.

Faktycznie dostajemy 4 piosenki o tematyce świątecznej oraz jeden utwór zrzeszający ponad 40 artystów. Zacznę może od tych pozytywniejszych i cieplejszych aspektów projektu. Subiektywnym okiem krytyka oceniłem bardzo wysoko numery 1, 2 i 4, ponieważ trafiły one w moje gusta i genialnie oddają klimat świąt, zachowując przy tym pimpersko-lanserski styl raperów. Chciałbym tu dodatkowo podkreślić dość mocno zauważalne występy Magnolii Chop, czyli kolesia o niebanalnym talencie lekkiego i melodyjnego RnB. Wyżej wymienionym tytułom wspomniany artysta nadaje niezapomniany klimat, zarówno często powtarzanymi refrenami jak i pełnymi zwrotkami. Jeśli chodzi o czysty rap, to jest on poprawny. Teksty nieraz zapadają w pamięć, bo choć raz dotyczą zupełnie czegoś innego. Usłyszymy m.in. smutne opowiastki Mistah F.A.B.'a o zapomnianym przez Mikołaja getcie, czy wersy Pooh Sauce'a o beztroskim wydawaniu forsy na markowe prezenty dla lasek. Produkcja w omawianych utworach jest bardzo przyjemna - lekka, dopracowana, wpadająca w ucho. Twórcy projektu nie pokwapili się jednak o nazwiska klawiszowców. Niestety wg mnie mocno odstaje utwór "Christmas Ryhme", bo podkład jest naprawdę przeciętny, wręcz biedny, prosty i niedopracowany, a i raperzy wokalnie się nie popisali. Jeśli chodzi o ostatni kawałek, który już naznaczył swoją wartość w trackliście, to nie jest on bynajmniej świąteczny. Jego główny cel to prezentacja nacji Thizz'u i nie tylko. Jak wspomniałem, występuje w nim gros raperów i trwa on 15 minut. Niestety "zwrotki" są bardzo krótkie, bo zazwyczaj usłyszymy raptem kilka wersów, trwających około 15 sekund. Niemniej jednak "Thizz Iz A Nation" robi wrażenie i dodaje albumowi uroku. Dla fanów Thizz'u będzie to pozycja obowiązkowa, bo i jedyna w swoim rodzaju. Polecam również zapuścić przy rodzinnym stole na święta.


Written by: BayUndaground staff
Name:
Comment:
Comments (0):
Sorry, no comments yet.

Made by KhameNei & LethaFace
All rights reserved. Nothing may be used without our permission.