NEWS ARCHIVES REVIEWS INTERVIEWS VIDEOS GUESTBOOK CONTACT
Top Picks

Yukmouth & Gamblaz
Block Shit
Get Low Recordz (2001)
good good good good good


Recommended reviews
More recommended reviews

01. World Domination - Gamblaz & Yukmouth
02. Block Shit - Yukmouth, Devo, Phats Bossi, Mac Mall, Dru Down & Troopa
03. Never Let Em See You Sweat - Yukmouth & Gamblaz
04. Callin Shots - Gamblaz
05. Fuck The Ice - Gamblaz & JT The Bigga Figga
06. Buckle Up - Phats Bossi, Gamblaz & Yukmouth
07. Trying To Survive - Gamblaz
08. Jim Hats - Yukmouth, Keak Da Sneak & Numskull
09. Tryna Bubble - Gamblaz & Dirty Red
10. Suckas - Too Short, Yukmouth & Spice 1
11. Thug Niggas - Gamblaz & Ampichino
12. Real Shit - Yukmouth, JT The Bigga Figga, E.D.I., Young Noble, C-Bo, Gamblaz & 10sion


Pamiętam czasy, kiedy "Block Shit" ujrzało światło dzienne. Byłem wtedy ogromnym fanem Yukmoutha (cóż, nadal mu kibicuję) i umiarkowanym Gamblazów. Wiedziałem jednak, że kolaboracja tych dwóch artystów to coś nieprzeciętnego i niespodziewanego.

Patrząc z dzisiejszej perspektywy: co ma wspólnego Yukmouth z Gamblazami? Bez obrazy, bo cenię obie strony, ale tak naprawdę to nic. Zatem jakim cudem wydali razem album? Było to już wyjaśniane w niejednym wywiadzie udzielanym przez Yuka, ale powtórzę. Mianowicie Get Low Recordz (JT The Bigga Figga) było w posiadaniu wielu zwrotek kupionych od weterena z Oakland, dodatkowo początek XXI wieku był to okres apogeum chciwości u JT. Koniec końców stwierdził, iż skoro ma prawa do pięciu na krzyż wystąpień, to da się z tego zmontować całą płytę; dorzucimy kilka piosenek bez niego i będzie grało. Z tego powodu były swego czasu grube nieporozumienia, ale obecnie sprawę zamknięto.

Przejdźmy ostatecznie do samego meritum sprawy, czyli muzyki nagranej na krążku. "Block Shit" cierpi niestety na typowy syndrom Get Lowu tamtych czasów, czyli risajklowane piosenki. Powtórkami są "Jim Hats" (z płyty Keaka), "Suckas" (z płyty Spice 1'a) i "Real Shit" (z płyty Gamblazów). Podobne sytuacje niezmiernie mnie denerwują na płytach, gdyż w ten oto sposób pozostało nam raptem 9 kawałków. Nie zmienia to jednak faktu, że fani Yuka i Gamblazów na pewno coś tu dla siebie znajdą. Jak dla mnie królują tutaj nagrane w pełnym składzie "World Domination" oraz nieśmiertelne "Never Let Em See You Sweat". Niestety "Block Shit" i "Buckle Up" nie podeszły mi specjalnie, a to niestety przez głupawe i cukierkowe podkłady zrobione przez Sean T, który swoją drogą wyprodukował cały krążek. W pozostałych pięciu utworach Yukmouth niestety się nie pojawia, ale są to wciąż warte uwagi tytuły w wykonaniu młodych Gamblazów z Fillmoe. Spośród nich najbardziej mi się podobają ciężkie i charyzmatyczne "Callin Shots" oraz "Fuck The Ice". Podsumowując, album miał pewien potencjał, ale można to było inaczej rozegrać. Należało zmobilizować Devo i Telly Maca do nagrania większej liczby piosenek i po prostu wydać ich trzeci album, gdzie w czterech kawałkach pojawiłby się Yuk. A tak to chyba nikt nie był zadowolony. Niewykloczone, że ocenę wystawiłem lekko na wyrost (biorąc pod uwagę zebrane tu wady), ale mam sentyment do tego projektu. Uwaga, obecnie trudno dostać.


Written by: BayUndaground staff
Name:
Comment:
Comments (0):
Sorry, no comments yet.

Made by KhameNei & LethaFace
All rights reserved. Nothing may be used without our permission.