NEWS ARCHIVES REVIEWS INTERVIEWS VIDEOS GUESTBOOK CONTACT
Top Picks

Gemini
Casualties Of Life
2Face Entertainment (2002)
good good good good good


Recommended reviews

01. Casualties Of Life
02. Street Connect f. Yukmouth, Yun-Gun, Young Droop & Smuggla
03. Verbal Warfare f. Mr. Kee & Dutch
04. 2Faces
05. Blind Justice f. Hyst Gree-D & Key Loom
06. Murderous Material f. Young Sinn & Neves
07. North, South, East & West f. Squab & Key Loom
08. 415 To The 831 f. Kaoz The Assassin & Spank Loc
09. Thee Ungrateful
10. End Of Days f. 7 Lady Outlaw, EOT, Young Sinn & Neves
11. Lowrider In The City f. Bigfoot & Yun-Gun
12. Heaven Can't Wait
13. Count The Cash f. Young Droop, Yun-Gun & Night Train
14. Time
15. Reminiscin' 97
16. The Lost World f. Young Blaze, Squab & Doe-Doe
17. Sometimes They Say f. Yun-Gun, Doom, Key Loom, Spank Loc, 7 Lady Outlaw, C-Tru, Playa Rae, Superior 1, Fury, Dre Nitty & Young Dru
18. The Good Times That Follow


"Casualties Of Life" to jeden z pionierskich albumów, reprezentujących scenę 831, czyli miasta takie jak Salinas, Soledad czy Monterey. Latynoski raper Gemini, który przewodzi temu przedsięwzięciu, z zamysłem zaprosił sporą gromadę gości. Znane twarze takich ludzi jak Yukmouth, Mr. Kee, Dutch czy Young Droop mają za zadanie przyciągnąć opornych, bojaźliwych słuchaczy, a ci mniej znani mają szansę zabłysnąć na rynku muzycznym.

Bez wahania mogę stwierdzić, że projekt Gemini'ego to dzieło dojrzałego człowieka, niosącego na plecach spory bagaż doświadczeń. Treści jakie przekazuje nam artysta to przede wszystkim osobiste przemyślenia, poruszające historie, wstrząsające wspomnienia. Gemini to raczej tzw. "family man", który nie rapuje o rwaniu lasek na imprezie, ale z szacunkiem odnosi się do swojej żony. Mogę wam zdradzić, że niedługo po wydaniu tego albumu Gemini dorobi się syna i porzuci rapową grę. Zresztą facet nie jest bestią na mikrofonie, bo jego flow to raczej powolne, dziadkowe, aczkolwiek poprawne i klimatyczne składanie wersów. W niektórych solowych kawałkach wręcz gada, ale nierzadko nienawiść i agresja przemawiająca przez jego przekaz, wyraźnie podkreślają emocje w głosie. Klimat na płycie jest naprawdę osobliwy, przede wszystkim za sprawą produkcji. Tę miejscami można by posądzić o kiepski mastering czy generalnie słaby profesjonalizm, ale wygięte sample i skomponowane melodie nadają temu albumowi charakteru: od ciężkich "Murderous Material" czy "End Of Days" po smutne "Time" i "Reminiscin' 97". Należałoby powiedzieć choć słowo o występach gości, bo tych jest aż 27-u! Wielkie figury nie zawiodły a i kilku nowych wykonawców zwróciło na siebie uwagę. Chociażby przedstawiciele zespołu A.O.D., którzy w rok później wydadzą grupowy album, wprowadzili tu dodatkową nutę niepoczytalności. "Casualties Of Life" dla wielu z was może się wydać z lekka "garażowym" produktem, ale sentyment nie pozwala mi obniżyć temu projektowi oceny. Osobiście polecam, choć dzisiaj trudno gdziekolwiek dorwać ten krążek.


Written by: BayUndaground staff
Name:
Comment:
Comments (0):
Sorry, no comments yet.

Made by KhameNei & LethaFace
All rights reserved. Nothing may be used without our permission.