NEWS ARCHIVES REVIEWS INTERVIEWS VIDEOS GUESTBOOK CONTACT
Top Picks

Young Droop
Moment Of Impakt
Killa Valley Entertainment (2001)
good good good good good


Recommended reviews

01. Under Pressure
02. My Own Thang f. P-Dise & Dubble J
03. Moment Of Impakt f. Black C
04. Final Konflikt
05. Fuck Dem f. Hollow Tip
06. Real Shit f. Spice 1, Kaoz The Assassin, Dubble J, Woodie, Bukshot, Ballin' Ass Dame, Hurrikaine J, Never, P-Dise & Stone Kold
07. Damn
08. Had 2 Gat Ya 2001 f. Brotha Lynch Hung
09. Wut They Talk f. P-Dise & Inferno
10. Present Darkness
11. Under Pressure f. Tech N9ne
12. Quik Lik
13. Haunted By A Dream f. First Degree The D.E.
14. Overshadowed By Darkness f. Inferno


Od wydania "1990-Hate", debiutu Young Droopa, mijają 2 lata. Raper, należący ówcześnie do latynoskiej grupy Lowdown, powraca z drugim pełnometrażowym solowym krążkiem i - podobnie jak pierwszy - wydanym w wytwórni Killa Valley. Po drodze ukazał się jeszcze twór pozbieranych unreleased'ów i risjakli "Bootlegz & Collectionz".

Young Droop jest bez wyjątku jedną z ciekawszych postaci z okręgu 209. Reprezentuje Merced i jest dziś już bardzo znaną figurą ze sceny rapowej Północnej Kalifornii. Rzesze fanów zdobył z pewnością dzięki swojemu nietypowemu i oryginalnemu talentowi uprawiania sztuki wokalnej. Droop nawala nader szybko, co generalnie w Northern Cali nie jest często spotykane. Nietuzinkowy flow przepełniają dodatkowo dziwne wrzaski, modulacje i sporo agresji. Jego głos jest wściekły, ostry i na pewno spodoba się on fanom mocniejszych rapowych brzmień. Można by doszukać się w jego wersach trudności wchodzenia w bit, ale na szczęście aura, jaką wytworzył wokół siebie Droop, jest na tyle przyciągająca, że drobne potknięcia nie zaprzeczają jego talentowi. "Moment Of Impakt" jest naprawdę niezłym przykładem połączenia osobliwego wokalu ze znakomicie dobraną produkcją. Kompozytorzy spełnili oczekiwania zarówno fanów jak i samego wokalisty, bo podkłady świetnie odzwierciedlają hardcore'owy klimat wokalno-liryczny artystów. Za konsolą zasiadali przede wszystkim Crazy 8 i Way Deep, oddając klawisze tylko w dwóch przypadkach w ręce Black C i Larry K & Chris Lee. Muszę przyznać, że jak na rok 2001 muzyka jest cholernie nietypowa. Fakt - Young Droop przynależy do Lowdownu, który nagrywa rap nie przeznaczony dla uszu przeciętnego słuchacza, ale w przypadku "Moment Of Impakt" nie chodzi raczej o bluzganie na scrapas, ciężkie opowieści gangsterskie czy wulgarne podejście do kobiet. Gospodarz omawianego krążka najlepiej czuje się w mrocznych, ciężkich, psychodelicznych klimatach. Atmosferę na płycie tworzy z jednej strony ciekawa muzyka (pianina i wykręcone sample), a z drugiej sam wokalista. Wspomniałem już o jego nietuzinkowym sposobie rapowania, ale ważne są też jego teksty, które nierzadko ubrane są w mocno chore epitety i porównania. Wystarczy spojrzeć na tytuły, by przekonać się, że Young Droop nie pisze o typowej rap grze. Bardzo miło zaskoczyły mnie występy gościnne i zróżnicowanie pojawiających się artystów. Dostajemy niezłe wersy od podziemnych kumpli rapera (P-Dise, Dubble J, Inferno), ale towarzyszą nam również takie znakomitości jak Hollow Tip, Brotha Lynch Hung, Black C, Spice 1, Tech N9ne czy nawet Woodie. Po dosyć monotonnym "1990-Hate" okazuje się, że Young Droop potrafi znacznie rozwinąć się muzycznie i wokalnie. Płyta z pewnością należy do jednych z bardziej żywych i ciekawych. Pozycję wyjątkowo polecam fanom Young Droopa.


Written by: BayUndaground staff
Name:
Comment:
Comments (0):
Sorry, no comments yet.

Made by KhameNei & LethaFace
All rights reserved. Nothing may be used without our permission.