NEWS ARCHIVES REVIEWS INTERVIEWS VIDEOS GUESTBOOK CONTACT
Top Picks

Mac Mall & JT The Bigga Figga
Illegal Game
Get Low / Sessed Out / Black Wall Street (2004)
good good good good good


Recommended reviews
More recommended reviews

01. Get There f. Goldie Gold
02. Chicken Head
03. Actin Like This
04. The Bay Now f. Jon Nash
05. Nobody Else
06. Gamesta - Mac Mall
07. Gettin Dangerous
08. School Session
09. Antonio Montana f. Ray Luv
10. Party People f. Ray Luv
11. Love The Game f. Miss Dre
12. We All Brothers f. Ray Luv
13. Peace Treaty
14. The Message (skit)
15. ** bonus track ** - JT The Bigga Figga
16. ** bonus track ** - JT The Bigga Figga & Khujo Goodie


Dla fanów rapu Północnej Kalifornii duet, taki jak Mac Mall i JT The Bigga Figga, powinien być rozważany jako klasyka, wielki projekt, świetny pomysł na kolaborację. Ku mojemu zaskoczeniu album "Illegal Game" wyszedł bez większego szumu, a i sami słuchacze jakoś rzadko o nim wspominają. Niemniej jednak wielkie figury z Crestside (Vallejo) i Fillmoe (Frisco) nie zawiodły.

Na historię karier Mac Mall'a i JT nie starczyłoby mi cierpliwości, więc wystarczy, że zerkniecie pod spis recenzji na naszej stronie, by przekonać się o gigantycznej dyskografii tych dwóch. Oboje, na przestrzeni lat, miewali wzloty i upadki. Gwiazda z Crestside wydawała klasyki i gnioty, a JT, mimo doświadczenia wokalnego, potrafił zawieść fanów, wypuszczając albumy z powtarzanymi nieraz piosenkami. Na szczęście na omawianym projekcie żaden z nich nie popełnił praktycznie żadnych błędów. Mac nawala tak jak potrafi najlepiej - charakterystyczny głos i młodzieńcza nuta w sposobie rapowania. JT The Bigga Figga właściwie rapuje tak jak zawsze, czyli w pełni profesjonalnie. Prócz znakomitej strony wokalnej usłyszymy porządną, wręcz zaskakująco dobrą produkcję. Za podkłady zabrał się sam JT, któremu pomagali Pharrel Williams, Sean T, DB Ent., Zaytoven i Track Addict. Jeśli posiadacie inne produkty z Get Low'u, to wiecie, że JT tworzy bardzo podobne do siebie bity i nie zbyt wyszukane, acz dobre sample. Na "Illegal Game" basy są naprawdę potężne, a i w większości piosenek dostaniemy ciekawe dźwięki przewodnie. Klimaty, zarówno produkcji jak i liryków, oscylują głównie wokół lekkich tematów biznesu, życia, imprezy i reprezentowania ulic Bay. Pojawiły się też cięższe kawałki, takie jak "Gettin Dangerous" czy "Antonio Montana". Jedynie chłopaki od masteringu mogliby postarać się o wyższą jakość dźwięków, wydobyć z nich więcej czystości i sprowadzić wszystkie utwory do równej głośności. Poza tym uczepić się mogę, typowego dla Get Low'u, niedbalstwa tracklist'owego - przemieszane piosenki, brak wszystkich featuringów i nie wypisanie dwóch ostatnich kawałków. Nie licząc tych w/w potknięć, album Mac Mall'a i JT jest utrzymany na bardzo porządnym poziomie. Fanom Bay zalecam rozejrzeć się za tym krążkiem, choć nie jest on tak łatwo dostępny jak inne albumy tych artystów.


Written by: BayUndaground staff
Name:
Comment:
Comments (5):
By Bart on 16 December 2014
U mnie jednak też w ogólnie nie ma roku nigdzie napisanego. I nic nie wiem o innych, gorszych lub lepszych wydaniach.
By TJ on 11 December 2014
Ok dzięki. Chodziło mi o np. gorsza jakość okładki albo zmieniona tracklista ale mam rozumieć że nic takiego nie występuje. Ok Good.
By lethaface on 11 December 2014
ja sprawdzilem na swoim wydaniu i w ogole nigdzie nie mam napisanego roku;/ z tylu jest tylko Black Wall Street i tyle; na krazku tez nic
By Bart on 11 December 2014
Sprawdzę potem, ale coś mi się po głowie kołacze, że na tylnej okładce jest napisane 2005, ale ja (?) w recce napisałem, że wyszło w 2004, bo taka prawda ;].
By TJ on 10 December 2014
Już kilka lat kupuję ten album i kupić nie mogę. Nie wiecie może czy wydanie z 2005 jakoś specjalnie różni się od pierwszego pressa? W necie słabo ze zdjęciami...

Made by KhameNei & LethaFace
All rights reserved. Nothing may be used without our permission.