NEWS ARCHIVES REVIEWS INTERVIEWS VIDEOS GUESTBOOK CONTACT
Top Picks

Lil Raider
Tell Me How You Feel
Monster Grip / Nasty North Records (2007)
good good good good good


Recommended reviews

01. G-File f. Louie Loc
02. Im Ah Soldier Lil Mama f. Loot & Geez Loc
03. Lets Take Ah Ride f. Tank, Vallainyous & Zipper Louie
04. We Got Our Towns On Lock f. Lil Coner & Ono Loco
05. Gangsta Noise f. Vallainyous
06. From Vacas To Decoto f. Tito B
07. Tell Me How You Feel f. Zipper Louie
08. Stuck On The Streetz
09. The Under World f. Neva Sober
10. Hard Times
11. You Cant Knock My Hustle f. Shotgun Rob
12. By Any Means f. Vallainyous
13. Scrap (skit)
14. Vacas Livin f. Lil Toro
15. R.I.P. Chino f. Lil Toro
16. Pushin Weight f. Geez Loc
17. Pay'n Your Dues
18. 223'z At Your Chest


"Tell Me How You Feel" to drugi oficjalny solowy album Lil Raider'a, reprezentanta Vacaville. Nie dość, że wydał go w tym samym roku co cztery inne albumy z Nasty North Records, to siedział w tym czasie w więzieniu. Nie zaszkodziło to jednak, by Latynos zorganizował kumpli na zewnątrz, którzy zajęli się niezbędnymi sprawami pressingu, promocji i sprzedaży.

Słowem wstępu przypomnę, że Lil Raider pojawił się na scenie Bay w roku 2004 z debiutem "Tha Nasty North". Poprzednie albumy nie przynosiły mu jednak większej sławy (jedynie lokalną), a bardziej znani artyści z rzadka pojawiali się gościnnie. Ciężka praca i nieustępliwość rapera sprawiły, że "Tell Me How You Feel" wyszło już z większym szumem, lepszą oprawą graficzną (dwuelementowa rozkładanka, a nie wkładka) i wsparciem od Tito B, Louie Loc'a i Lil Coner'a. Dla mnie najważniejsze jest jednak to, jak zaprezentował się sam Lil Raider. Tu nie było żadnych niespodzianek, bo talent rapera z 707 nie wygasł, a w głosie nadal słychać determinację i agresję z nutką młodzieńczej chrypki. Raper nie poprzestał również wyznawania gangowych tekstów (norte, xiv), choć nie są już one tak częste jak na "200 Blk Locoz". Wokalista i goście opowiadają głównie o ciężkim życiu - handlowaniu prochami, z czym łączą się kolejne historie - przestępstwa z udziałem giwer, bluzgi na scrapów, zliczanie forsy, a także inne, jak dorastanie czy tribute do zmarłego kumpla. Spora dawka tytułów po ostatnim 12-to piosenkowym "Vacas Livin" to pewnego rodzaju rekompensata. Niestety usłyszymy tu jeden kawałek pochodzący właśnie ze wspomnianego krążka (#4). Pozostałe 16 prezentuje bardzo równy, wysoki poziom. Przyznam, że po grupowym albumie od 200 Blk Locoz spodziewałem się kontynuacji celujących podkładów, ale tu jest o pół oceny gorzej. Wciąż są to świetne melodie, ale już nie tak wyszukane jak na poprzednim projekcie. Za konsolą zasiadał znany już chłopak z Nasty North Rec. - Filthy Fill - któremu przypadło 12 bitów. Pozostałe pochodzą z rąk takich ludzi jak Shotgun Rob, James Garcia i Ccytzo. Bez problemu jestem w stanie wskazać kilka wyróżniających się kawałków, które wrzucono akurat obok siebie (#8-#11), ale z ociąganiem przyznałbym im miano perełek. Szkoda też, że liczba solówek jest tak znikoma. Niemniej jednak zestaw 17 kawałków prezentuje się godnie, a ekipa z Vacas pokazała po raz kolejny, że ma wiele do zaoferowania na scenie Bay. Czwórka to jak najbardziej trafna ocena - czytaj: album wart kupna. Polecam.


Written by: BayUndaground staff
Name:
Comment:
Comments (3):
By warren on 07 June 2010
ja niestety sie troche zawiodlem na \"They Predicted i\'d be Dead On N Prison\". Chociaż płyta nie jest słaba to spodziewalem sie wiele wiecej od Lil Raidera i jego gosci na \"They Predicted i\'d be Dead On N Prison\".
By SMOKE IN HALATION on 02 June 2010
Prawdziwe objawienie latynoskiej sceny i nie tylko,masa udanych projektów żadna jego płyta nie zawodzi i można słuchać bez przerzutek :) dla mnie jeden z najlepszych ostatnich lat
By warren on 24 September 2009
Zajebista płyta! spokojnie można dać jej 4,5 gwiazdki! Od czasu kiedy ją kupiłem slucham jej prawie codziennie! Jest to ścisła czołówka plyt jakie posiadam! Jeśli srasz na rap z mtv itp., nie kręcą Cię disco hip hopowe numery z imprez klubowych... to postaraj sie o plytki Lil Raidera ,a warto zacząć własnie od Tell Me How You Fell:)

Made by KhameNei & LethaFace
All rights reserved. Nothing may be used without our permission.