NEWS ARCHIVES REVIEWS INTERVIEWS VIDEOS GUESTBOOK CONTACT
Top Picks

Dru Down & Lee Majors
Cash Me Out
Frisco Sreet Show / Sumo Records (2006)
good good good good good


Recommended reviews
More recommended reviews

01. Intro (skit)
02. Real Fly f. Yukmouth
03. Crazy 2 Drive f. Rahmean
04. Hey, Hey, Hey f. Rahmean
05. Cash Me Out f. Rahmean
06. Like What f. Don P
07. Watch Ya Self
08. Bend Her Over f. Rahmean
09. Interlude (skit)
10. Pimp A Hoe f. Rahmean
11. Remedial f. Rahmean
12. Nose In The Air f. Rahmean
13. Pimp So Hard - Dru Down
14. What U Wanna Do - Lee Majors
15. Message f. Jacka
16. Say Girl f. Husalah
17. We Gone Bump f. 20
18. What's Uppie f. Keak Da Sneak & Rahmean
19. Take That f. Big Scoot
20. Rep The Bay f. Rahmean


Dru Down jak na razie zakończył swą solową karierę krążkiem "Gangsta Pimpin'" w roku 2002. Dopiero po 4 latach powraca na scenę z duetem nagranym wraz z innym reprezentantem Oakland - Lee Majorsem. Ten drugi jest jednym z członków grupy Side Industry, która ma już na koncie krążek "Everyday Life", jednakże zaczął powoli stawać się rozpoznawalny na rynku rapowym Bay Area mniej więcej w okolicach 2005, kiedy to wydał debiutancki mixtape "Scrape Thirsty" oraz solówkę "Scraper Muzic" w tym samym roku.

Przyznam, że z początku zdziwiła mnie ta współpraca, gdyż Dru Down to w zasadzie legenda Oakland, a Lee Majors dopiero początkujący artysta. Jednakże warto nadmienić, że ostatnio ukazały się równie nietypowe duety: Yukmouth & Killa Klump albo Killa Tay & Pat Lowrenzo. Powiem parę słow o Majorsie, gdyż zakładam, iż Dru jest wam nieobcy. Zatem chłopaka cechuje wyjątkowo gardłowy głos i ostry flow; zawsze myślałem, że będzie go wykorzystywał do nagrywania wyjątkowo hardcore'owego ulicznego rapu, ale chłopak najwyraźniej lubuje się w lżejszej odmianie muzyki. Tytuły piosenek na omawianym "Cash Me Out" poniekąd podpowiadają, jaka tematyka będzie poruszana: "Hey, Hey, Hey", "Remedial", "What's Uppie" itp. Utwory z reguły nie grzeszą erudycją, gdyż dostajemy typową mieszankę tekstów "o wszystkim i o niczym", począwszy od ale-jestem-zajebisty, poprzez zgrywanie durnia, reprezentowanie okręgu, a skończywszy na pimpowaniu. Na dodatek zdecydowano się zastosować lżejszą pod względem klimatu konwencję, tj. szybkie tempa, radosne nastroje, przystępne, z lekka imprezowe dźwięki. Po pewnym czasie zdążyłem się przyzwyczaić i nawet stwierdziłem, że Lee Majors pasuje do tych brzmień. Jednakże mimo sporych pokładów wyrozumiałości we mnie drzemiących, nie jestem w stanie przeboleć, że Dru Down został de facto siłą wrzucony na te podkłady. Kto słyszał wcześniejsze dokonania tego artysty, ten wie, iż chociażby na "Pimpin Phernalia" z 2001 można było usłyszeć lajtowe klimaty. Tylko że miały one w sobie coś wielkiego, a tutaj niestety XXI wiek zakorzenił się na dobre i wystąpienia Dru wydają się doklejone na siłę. Sporo raperów już zdążyło udowodnić, że można tworzyć lekkie i przyjemne utworki z klasą, a tej na "Cash Me Out" brakuje, chociażby ze względu na podkłady, sprawiające wrażenie wyrabianych masowo, schodzących z taśmy w fabryce. Wiele z nich pozbawionych jest porządnych bitów, niektóre mają zbyt ubogą gamę sampli, w innych najprawdopodobniej wokal jest za głośny; generalnie nie odczuwam tu profesjonalizmu. Mimo iż za produkcję odpowiada mnóstwo osób, to i tak większość nie zapada w pamięć, wydaje się podobna i w równym stopniu niedorobiona. Najwięcej bitów zrobili Tatem 1, Lee Majors, Big Cheeze, Rellski The Boy, The Nephews, Maki, a mniej Dirty Fingaz, Don P i inni. Płyta "Cash Me Out" jest ewidentnie kierowana to mocnych fanów brzmień z okolic hyphy, imprezka i tego typu klimatów. Jednakże na tle wielu innych reprezentantów gatunku, omawiany krążek plasuje się niestety poniżej przeciętnej i aż szkoda, że ktoś tak znany i rozpoznawalny jak Dru Down wziął w tym udział. Nie podoba mi się kierunek, w jakim zmierza muzyka nagrywana przez Lee Majorsa i Rahmeana (pojawił się tu w aż 9 kawałkach!). Może jak włożą więcej serca w nagrywany meteriał i nadadzą tekstom trochę więcej sensu, to coś z tego będzie.


Written by: khamenei
Name:
Comment:
Comments (2):
By MakPAk sZ-N Prometa on 16 September 2009
Jaram sie Dru Downem itak jak i całą sceną z oakland.. yeeeeea Pimpy Do! beeeeeya jesli komuś leża packowe mocno hyphowe bity to przeboli to a dru z Gangsta pimpin juz raczej nie zobaczymy. Moda sie zmienia. Holls
By Thizzle on 16 September 2009
Hey, this album hella slapps, everyone should give it a try!!! This website is the best, thanks for all the info you provide to fans, yee !!

Made by KhameNei & LethaFace
All rights reserved. Nothing may be used without our permission.