NEWS ARCHIVES REVIEWS INTERVIEWS VIDEOS GUESTBOOK CONTACT
Top Picks

Various Artists
Mob Shit Mix Tape Vol. 1
Crazy Times Records (2005)
good good good good good


Recommended reviews

01. Intro (skit)
02. Loose My Nerve - Young Dz
03. Big Boss - Crhyme Boss
04. EastSide - Crhyme Boss, Big Hujo & Young Dz
05. My Town - Mr. Brown & J-Lyric
06. Neva Cry - Jae Rilla & Young Dz
07. Hear Me - Brother Ig
08. Comes A Killa - Crhyme Boss & J-Rider
09. Round Here - Crhyme Boss, J-Rider & Mr. Brown
10. Rise 2 Occation - Big Hujo & Young Dz
11. Return Of The Shark - Young Dz
12. Nasty - Young Dz
13. Ride Tonight - Crhyme Boss & Young Dz
14. Up In Smoke - Crhyme Boss, J-Lyric, Mr. Brown & Young Dz


Wytwórnia Crazy Times Records jednoczy raperów ze wschodniej części San Jose. Dotychczas mogliśmy usłyszeć takie projekty jak składanki "Killa Sharks", płyty Brown Factor czy solo Brother Iga. W 2005 roku wychodzi kompilacja / mixtape zatytułowany "Mob Shit Mixtape Vol. 1", który zrzesza przede wszystkim członków z wytwórni i kilku artystów spoza stajni CTR.

Wielu z was pewnie sądzi, że ten projekt wyszedł tylko w wersji mp3 i nie ujrzał światła dziennego w postaci krążka w pudełku. Faktycznie, płyta ta rozprowadzana była tylko lokalnie, jedynie jako produkt promocyjny. Ukazała się w slim casie, do którego wrzucono jedynie sam krążek (przynajmniej nie w obskurnym formacie CD-R, i z porządnym nadrukiem). Nie dostajemy żadnej okładki ani wkładki, choć to co widnieje na krążku, jest pewną formą "twarzy" albumu, bo przynajmniej umieszczono tam spis piosenek. Bardzo żałuję, że ten album ukazał się w tak odchudzonej i mizernej formie zewnętrznej, bo zaraz się dowiecie, ile dobrego mieści się w jego wnętrzu. "Mob Shit" to 13 porządnych, pełnowymiarowych (3-4 minuty) utworów, na których zaprezentowali się przede wszystkim artyści Crazy Times Records. Najbardziej zaznaczył swoją obecność Young Dz, który wystąpił w 8 piosenkach, w tym miał swoje 3 solówki. Chłopak rapuje bardzo dobrze, ma ciężki, głęboki aczkolwiek przyjemny głos i z doskonałą swobodą porusza się w rapie. Po piętach depcze mu Crhyme Boss, który z jeszcze mroczniejszym głosem wystąpił w 6 kawałkach. Reszta raperów pojawiła się od 1 do 3 razy, ale żaden, podkreślam, żaden z nich nie zostawił gorszej zwrotki. Mr. Brown, J-Lyric, J-Rider, Big Hujo, Brother Ig i Jae Rilla po prostu dali z siebie wszystko, by móc podnieść jakość tego projektu. Znaczna większość utworów jest ciężka i mroczna, co doskonale komponuje się zarówno z wokalem artystów jak i dobranymi podkładami. Wyjątkami są spokojniejsze "EastSide", "Neva Cry", "Hear Me" i "Up In Smoke". W utworach poruszane są tematy lokalne, dotyczące miasta SJ. Sporo piosenek jest po prostu pewną formą sławienia San Jose, a inne dają obraz tego, co się tam dzieje. Tematycznie odróżnia się "Nasty", traktujące o kobietach i seksie. Takie projekty jak "Mob Shit" są niedocenianie, ale w dużej mierze przez samych ich twórców. Kto to widział, by rarytasy pokroju każdej piosenki z tej płyty wychodziły bez rozgłosu! Ze złości na wydawców tego albumu obniżam jemu z zimną krwią ocenę. Gdybym dostał do ręki pięknie oprawioną płytę, na pewno byłaby wyższa. Powodzenia w poszukiwaniu "oryginalnego" krążka. Tym mniej ambitnym proponuję ściągnięcie albumu w mp3 z oficjalnej strony wytwórni Crazy Times, tym bardziej, że nie trzeba za to płacić, po prostu go rozdają.


Written by: lethaface
Name:
Comment:
Comments (10):
By universal fam music. on 18 May 2018
dopest shit I've heard in a min. especially liked the artist youngdz. he kills it on every track he was on. i mean i was shocked to hear such dope lyrics and word play with a voice that is welcoming but strong. dude has a pac-ish vibe. over all the is a slapper. must have . ill definitely be on the look out for more from Young dz tho. if y'all know another works he got .hook a brotha up .
By Mobb on 28 April 2018
Wanna do a huge favor and post the songs on youtube?
By uce on 26 March 2017
I need a copy someone took mines
By Bart on 08 February 2016
Since it was a promotional album, I can send you mp3s if you ping me at bpopow[at-at]o2.pl
By stokes on 08 February 2016
is there anywhere to download it anymore I had it but lost all my music
By mobb on 27 September 2015
Couldnt find anything
By mobb on 27 September 2015
Fasho
By lethaface on 23 September 2015
I'm not sure if there's any online spot where you can buy a pressed copy of this album; try eBay
By mobb on 22 September 2015
Where can I get this cd I lost mine
By R on 18 July 2015
http://bayundaground.com/index.php?do=reviewSingle&idReview=838#commentTab

Made by KhameNei & LethaFace
All rights reserved. Nothing may be used without our permission.